Serwis elektroniki samochodowej   

 

Elektronika samochodowa jest bardzo skomplikowana. Producenci samochodów utrudniają nieautoryzowanym serwisom  dostęp do informacji i dokumentacji. Warsztat samochodowy,który prowadze w wielu przypadkach wykonuje usługi których nie można wykonać na serwisie autoryzowanym. 

Poza diagnostyka silników naprawiamy też immobilisery ( kodowanie kluczy ), systemy ABS ESP , chiptuning  ,  korekcja przebiegu licznika i naprawa SRS czyli poduszki powietrzne - airbag.

Podejmujemy się naprawy samochodów, nad którymi  inni rozłożyli ręce.

 

 

Fabryczne immobilizery oprócz wielu korzyści pod względem bezpieczeństwa w przypadku uszkodzenia są trudne w naprawie jeśli ktoś nie posiada odpowiedniego sprzętu. Dość wysoka awaryjność i kłopoty z zaprogramowaniem modułów KLUCZYKI-IMMO-ECU/ECM powodują bardzo wysokie koszty w przypadku rozprogramowania lub uszkodzenia danego modułu. Najczęstsze uszkodzenia bloku IMMO to rozsynchronizowanie kluczyków oraz uszkodzenia związane z naprawą oprogramowania immobilizera lub komputera samochodowego.  

 

Dashboard, liczniki elektroniczne

 

Zajmujemy sie korektą przebiegu w przypadku wymiany licznika na inny używany lub nowy, żeby doprowadzić do zgodności  z oryginałem. Dokonujemy korekty w liczniku jak i w innych modułach, w których jest on zapisany. Naprawiamy liczniki, które zostały uszkodzone przez próbę korekty przez niekompetentne osoby, których pojawiło sie ostatnio jak grzybów po deszczu. Niestety brak wiedzy i praktyki u tych osób powoduje uszkodzenie licznika. Naprawa wyświetlaczy liczników i komputerów.

 

Kody błędów sterowników OBDII

OBDII jest rozbudowanym systemem diagnostyki pokładowej zgodnym z odpowiednimi normami ISO i SAE. Skrót OBDII powstał od angielskiego terminu On-Board Diagnostic. Dzięki ujednoliceniu sposobu komunikacji, jednym przyrządem diagnostycznym można podłączyć się i odczytać dane z dowolnego pojazdu zgodnego ze standardem OBDII, niezależnie od marki samochodu.

 

Inspekcje  serwisowe

Inspekcje serwisowe, inaczej przeglądy serwisowe, wykonywane są w samochodach cyklicznie co pewien okres czasu lub po przejechaniu wyznaczonej liczby kilometrów.  W nowszych samochodach o zbliżającym się czasie inspekcji automatycznie przypomina komunikat na wyświetlaczu umieszczonym w licznikach - i właśnie ta świecąca kontrolka lub wyświetlający się komunikat na wyswietlaczu komputera pokładowego często spędza nam sen z powiek,

 

Odkodowujemy większość zabezpieczonych kodem radii samochodowych i nawigacji na podstawie mumeru seryjnego lub przesłania zawartości pamięci eeprom. Zakodowanie radioodtwarzacza najczęściej występuje po odpięciu zasilania z akumulatora samochodowego lub wyjęciu radia. Wówczas musimy podać kod uruchomieniowy.

 

Elementy elektroniczne - kodowanie

 

 

 

 

 

 

Programatory kluczy

Korzystając z zaawansowanego technologicznie sprzętu,
przeznaczonego wyłącznie do programowania kluczy samochodowych

jesteśmy w stanie zakodować transpondery w kluczach
zarówno z kodem stałym jak i CRYPTO

 

Airbag, poduszki powietrzne

W bezpieczny sposób regenerujemy sterowniki AIR-BAG. Naprawa sensorów polega na odpowiednim przeprogramowaniu takiego modułu. Po wykasowaniu błędu CRASH-DATA (zdarzenie wypadku) można taki komputer użyć ponownie. Usuwając dalsze błędy systemu SRS kontrolka poduszek powietrznych nie będzie sygnalizowała awarii.

 

Diagnostyka samochodów osobowych i dostawczych

Profesjonalna diagnostyka samochodowa wszystkich pojazdów zgodnych z normą OBDII/EOBD/JOBD: ISO, PWM, VPW, CAN

 

Filtry cząstek stałych FAP

Filtr cząsteczek stałych w silnikach HDi (filtr FAP); Filtr FAP stanowi nowy element układu wydechowego mający na celu dodatkowe oczyszczenie spalin

Chiptunning

Zwiększamy moc auta poprzez zmianę mapy w sterowniku silnika. Współpracujemy z firmą tuningową, która jest już od wielu lat na rynku motoryzacyjnym. Na miejscu poprawiamy map dawki rozruchowej gdy są problemy z odpalaniem silnika gdy jest on rozgrzany.Dotyczy to silników diesla z grupy VAG